ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ MUNDUROWEJ

Narodowe Święto Niepodległości dla uczniów klas mundurowych w LO Andersa w Złocieńcu stało się niezwykle ważnym wydarzeniem. Fundamenty patriotycznego wychowania obligują młodzież do świętowania w rocznicę odzyskania niepodległości przez ojczyznę, a uczniowie klasy pierwszej o profilu wojskowo-sportowym po raz pierwszy złożyli uroczyste ślubowanie w asyście honorowej 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego, w obecności społeczności miasta. Rota ślubowania odczytana przez dyrektora, panią Beatę Miszewską-Kozłowską, stało się dla uczniów zobowiązaniem do wierności wartościom, osiągania wyznaczonych celów i przestrzegania zasad moralnych. Zwieńczeniem, niezwykłej dla młodzieży, uroczystości była salwa honorowa i defilada pododdziałów przed mieszkańcami i władzami Złocieńca oraz dowództwem 2 Brygady Zmechanizowanej.

kolumna czwórkowa uczniów klasy pierwszejslubowanie 2przed slubowaniemdefilada klasy mundurowejasysta honorowa