SREBRNE DZIEWCZĘTA I BRĄZOWI CHŁOPCY Z LO ANDERSA W ZŁOCIEŃCU W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA

W zawodach wojewódzkich „Sprawni Jak Żołnierze” dziewczęta zdobyły srebrny medal, chłopcy brązowy medal, a Filip Wołyniec z klasy drugiej o profilu sportowo – wojskowym w klasyfikacji indywidualnej zajął I miejsce. Organizatorem zawodów było Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie.

19-20 maja 2016 r. odbyły się XXXIX wojewódzkie zawody szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych w sportach obronnych „Sprawni jak Żołnierze”. W zawodach startowało 18 drużyn chłopców i 16 drużyn dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych.

Po dwóch dniach zmagań drużyny dziewcząt i chłopców osiągnęły sukces, uzyskując dwa miejsca na podium. Dziewczęta w składzie: Wiktoria Banasiak, Wiktoria Senkowska, Michalina Maik zajęły II miejsce, a chłopcy: Maciej Ingram, Filip Wołyniec, Daniel Pomian zajęli III miejsce. Filip Wołyniec wygrał klasyfikację indywidualną, uzyskując I miejsce za strzelanie i bieg po torze przeszkód.

Medale uczniów LO Andersa w Złocieńcu potwierdzają wysoką sprawność żołnierską na arenie wojewódzkiej.

Trenerem drużyny był Włodzimierz Rutkowski, we współpracy z Krzysztofem Waneckim i Janem Maculem.

dziewczęta w czasie strzelania Filip Wołyniec na podium przygotowania do zawodów Trener Włodzimierz Rutkowski