Srebrny Mistrz Andersa

Podwójnie srebrnym medalistą w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą został Szymon Smyk, uczeń klasy I Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu. Zawodnik osiągnął sukces w Mistrzostwach Województwa MKS I UKS, które odbyły się 24.04.2015 r. na stadionie miejskim w Złocieńcu.
Szymon posłał oszczep na 51,84 m. Wynik ten zagwarantował mu drugie miejsce w zawodach. Oszczepnik oddał również rzut na odległość 55 m, jednak nie został on zaliczony przez sędziego, zrodził za to szansę na pokonanie rekordu życiowego. Drugi srebrny medal lekkoatleta otrzymał za pchnięcie kulą na odległość 12,47 m.
Zawodnik ma szanse na start w sierpniowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Przed nim dużo pracy i treningów. Najważniejsze są wyniki, bo to one decydują o dalszej karierze sportowca.

 Szymon Smyk - srebrny medalista