Stop nietolerancji

17 lutego 2015 r. gościliśmy w Zespole Szkół Ponadgimnazajlnych w Złocieńcu aspirant Agnieszkę Waszczyk z Powiatowej Komendy Policji w Drawsku Pomorskim. Pani Aspirant poprowadziła interesujące zajęcia edukacyjno – profilaktyczne w klasach pierwszych na temat „Zachowania motywowane nienawiścią”.

Uczniowie poznali znaczenie pojęć: stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja. Uczestniczyli w pokazie filmu wprowadzającego do tematu spotkania ,uświadomili sobie skąd bierze się nienawiść, co jest powodem nienawiści (płeć, wiara, niepełnosprawność, przynależność do określonej grupy, narodowości), omówiono grupy społeczne najczęściej narażone na zachowania motywowane nienawiścią ( osoby chore, niepełnosprawne, niedołężne najczęściej narażone są w naszym kraju na najpoważniejsze przestępstwa z nienawiści)

Wszystko po to aby zapobiegać takim zachowaniom, wiedzieć co każdy z nas może zrobić w tym zakresie. Najważniejsze jest reagowanie czyli informowanie, potępianie, kontrola i zapewnienie wsparcia ofiarom.

 

Joanna Kołodziej

P1030758 P1030759 P1030760 P1030763