SUKCES JULII PILIPIEC Z LO W ZŁOCIEŃCU W KONKURSIE „WYBIERAM WYBORY”

Julia Pilipiec, uczennica Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa znalazła się pośród 70. najlepszych w Polsce, jest jedną z dwojga uczniów, którzy będą reprezentowali województwo zachodniopomorskie w kolejnym etapie konkursu „Wybieram wybory”, organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze.
3. edycja konkursu, którego szkolny etap odbył się 26 lutego, ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, a także propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Adresatami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu zgłosiło się 7158 uczniów z 671 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce, w tym dwie uczennice naszej szkoły. Etap szkolny konkursu, polegający na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 25 pytań i przyporządkowanych im trzech propozycji odpowiedzi, ukończyło 6543 uczniów. Teraz zadaniem uczestników zakwalifikowanych do drugiego, wojewódzkiego etapu konkursu „Wybieram Wybory” będzie napisanie pracy na jeden z trzech tematów: „System proporcjonalny a system większościowy – wady i zalety”, „Gwarancje zasady bezpośredniości wyborów w Kodeksie wyborczym”, „Wybory do Parlamentu Europejskiego – organizacja i przebieg.”
tekst: Ewa Kilian, zdjęcie: Robert Żołynia