SZKOLENIE UCZNIÓW LO W ZŁOCIEŃCU W CSWL DRAWSKO

 

W środę 30 października, w ramach programu współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko grupa uczniów z klas o profilu wojskowo z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu wzięła udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wspólne przedsięwzięcie koordynowane przez st. chor. sztab. Marcina CZERWIŃSKIEGO z CSWL Drawsko oraz Wojskowy Oddział Gospodarczy w Olesznie przeprowadzili ratownicy z 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu w składzie:  Piotra MAJDA i Przemysław FIEGLER. Celem teoretycznego i praktycznego szkolenia z zasad  udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki było doskonalenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, stosowanie pozycji bezpiecznej i ewakuacji rannych. Uczniowie odwiedzili również centrum szkolenia MERT oraz plac likwidacji skażeń w CSWL Drawsko. Opiekę nad młodzieżą pełnił nauczyciel Włodzimierz Rutkowski.

tekst i zdjęcia: Włodzimierz Rutkowski, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wychowania fizycznego w LO w Złocieńcu