SZKOLNE DRUŻYNOWE POTYCZKI JĘZYKOWE

W piątek 1 marca 2019 r. uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu wzięli udział w drużynowym konkursie językowym. W konkursie brało udział pięć trzyosobowych losowo wybranych drużyn.
Drużyny rywalizowały nie zapominając o poczuciu humoru i poszanowaniu zasady fair play. Zadania konkursowe sprawdzały wiedzę językową połączoną z kompetencjami matematycznymi i treściami cyfrowymi m.in. w zadaniu z kodami QR, w których zakodowane były zadania z matematyki w języku angielskim oraz niemieckim. Umiejętność korzystania z technologii, współpracę w zespole oraz swoje umiejętności językowe pokazali w grze językowej online z graczami na całym świecie. 1. miejsce zajęła drużyna w składzie: Wiktoria Mikulec, Hubert Okoń, Kacper Rudziński; 2. miejsce drużyna w składzie: Martyna Ganżumow, Martyna Ziętek, Robert Ślusarski; 3. miejsce drużyna w składzie: Jakub Somrowski, Bartosz Smyk, Mikołaj Kirkis. Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele języków obcych: Aleksandra Jurasz-Kozieł, Aleksandra Lezler-Leszczełowska i Piotr Bąkowski.
tekst: Aleksandra Lezler-Leszczełowska
zdjęcia: Aleksandra Lezler-Leszczełowska i Anna Krochmal