SZYMON SMYK Z LO W ZŁOCIEŃCU POŚRÓD NAJLEPSZYCH OSZCZEPNIKÓW W POLSCE

Szymon Smyk, zawodnik MKS Junior Złocieniec trenujący pod kierunkiem pana Andrzeja Korola, uczeń klasy III LO w ZSP Andersa w Złocieńcu zajął V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów 
w rzucie oszczepem.
W konkurencji rzutu oszczepem uzyskał 5. wynik podczas 70. Mistrzostw Polski Juniorów , które odbyły się w Suwałkach (01.-03.07.2016). 
Oszczepnik pierwszego dnia eliminacji uzyskał już w pierwszej kolejce wynik 57.11 m, który dał mu start w ścisłym finale (minimum określone było na 56m). Następnie w trzeciej kolejce zawodnik rzucił oszczepem na 58,59 m, osiągając nowy rezultat życiowy, plasujący go w ostatecznej klasyfikacji na 
V miejscu. Licealista jest usatysfakcjonowany 5. wynikiem w Polsce, bo – jak przyznaje – cały rok ciężko na niego pracował, godząc naukę w liceum z pasją sportową. Ciekawostką jest, że do IV miejsca brakowało mu 33 cm, a nad 6. zawodnikiem miał przewagę ponad 1.5 m. Warto dodać również, że Szymon rozpoczął pierwszy rok lekkoatletyczny jako junior, przed nim kariera sportowa i magiczna odległość 60m do pokonania, którą wyznacza mu trener, dopingując do walki o medal w przyszłym roku. To dla oszczepnika ogromne wyzwanie, ponieważ uczęszczając do klasy maturalnej będzie musiał pogodzić przygotowania do egzaminu dojrzałości z realizacją programu treningowego. Sport wymaga charakteru, czego dowodzi postawa Szymona, gdyż do tej pory doskonale sobie radził z dzieleniem czasu na sport i szkołę, zdobywając wysokie wyniki w sporcie oraz dobre oceny w nauce. Szymon jest ambitny i zmotywowany do pracy, wysoko sobie stawia poprzeczkę, ponieważ przed nim studia i czteroletnia droga do Tokio, czego mu wszyscy życzą.

Szymon Smyk - oszczepnik 1Szymon Smyk - oszczepnik 3Szymon Smyk - oszczepnik 4