„Tolkien i tajemniczość” w Andersie

25 marca, w szkolnej auli w Zespole Szkół im. Andersa, z inicjatywy P. Grażyny Król, bibliotekarki z Biblioteki Publicznej, wzięliśmy udział w Międzynarodowym Czytaniu Tolkiena. Bo właśnie tego dnia- 25 marca- zakończono Wojnę o Pierścień. Mieszkańcy Śródziemia obalili złowrogiego Saurona, który chciał zawładnąć światem.

Szczególnie miłymi gośćmi byli uczniowie klasy siódmej, pod opieką p. Ady Bosiackiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 z naszego miasta. Nauczyciel języka polskiego i angielskiego p. Piotr Bakowski przybliżył życie i twórczość tego fascynującego pisarza. Fragmenty „Hobbita” i „Władcy Pierścieni” czytali: p. Jacek Kozłowski- nauczyciel polonista, p. Robert Żołynia- wicedyrektor i geograf oraz ksiądz Marcin Ćwiek. Uczennice Julia Pilipiec, Martyna Musialik, Daria Trzciniecka, Nel Zyśk z klasy 2 LO oraz Agnieszka Radzewicz, Oliwia Bartnik i Weronika Sperska z kl. 3 LO także interpretowały fragmenty Tolkienowskiej prozy. Czytane teksty były ilustrowane prezentacją przygotowaną przez p. G. Król i M. Bąkowską. Gospodynią dla zaproszonych siódmoklasistów była Monika Jaworska z kl. 2 LO.

Szeregi fanów Tolkiena niewątpliwie powiększą się, ponieważ do kin niebawem wejdzie film o jego życiu i twórczości.

Zdjęcia: p. Gabriela Lipska