TRENING ŻOŁNIERSKI UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH LO W ZŁOCIEŃCU

 

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu pod nadzorem instruktorów z 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego uczestniczyli w szkoleniu na temat sprawnego wykonywania rozkazów. Celem cyklicznego, odbywającego się dwa razy w miesiącu, treningu żołnierskiego jest wyszkolenie uczniów w sprawnym zajmowaniu miejsca w szyku podczas zbiórek, w marszu krokiem równym i defiladowym, w zwrotach w miejscu i w marszu oraz w oddawaniu honorów. Zajęcia dla młodzieży prowadzone przez żołnierzy są efektem podpisanego w styczniu porozumienia o współpracy między ZSP i 2. BZ w Złocieńcu.

musztra1 musztra4

Uczniów szkolili: plut. Mariusz Strębski, plut. Krystian Niedziółka, st. kapr. Tomasz Tabor, st. kapr. Daniel Dudzicz.