TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ Z UDZIAŁEM UCZNIÓW LO W ZŁOCEŃCU

29. marca w siedzibie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Złocieńcu przeprowadzono 42. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Wśród uczestników nie zabrakło Reprezentacji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu w składzie: Roksana Aksamit, Daria Nowakowska, Hubert Okoń, Adrian Rozpłoch.
Uczniowie poszczególnych rodzajów szkół przystąpili do testu sprawdzającego wiedzę. Rywalizacja była na tyle zacięta, że w niektórych kategoriach dogrywka w formie prezentacji wiedzy bardzo zaawansowanej „na żywo” decydowała o awansie do etapu powiatowego. Awans do wyższego szczebla turnieju w przypadku świetnie przygotowanej młodzieży nie budził kontrowersji. Wyniki punktowe zawodników były wysokie. Roksana Aksamit i Adrian Rozpłoch ostatecznie będą reprezentować szkołę w potyczkach na szczeblu powiatowym w Drawsku Pomorskim. Wszyscy uczestnicy turnieju z uwagi na wysoki poziom specjalistycznej wiedzy pożarniczej zasługują na uznanie. Gratulacje wyróżnionym składał osobiście Pan Natan Fiutowski zastępca burmistrza Złocieńca. Organizatorzy turnieju zadbali o przyjazną atmosferę zmagań i obdarowali przybyłych drobnymi upominkami.
tekst i zdjęcia: Jan Macul