UCZENNICA LO ANDERSA ŚPIEWAŁA W KONKURSIE

UCZENNICA LO ANDERSA ŚPIEWAŁA W KONKURSIE PROZY RELIGIJNEJ W SZCZECINIE
Uczennica klasy II b Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu, Zuzanna Kałamarz, wzięła udział w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Religijnej Prozy Śpiewanej, który odbył się 01.02.2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Reja w Szczecinie.
W konkursie wzięli udział uczniowie z wielu gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa. Dominowały te ze Szczecina i pobliskich miast (Stargardu, Polic). Nasza szkoła natomiast była jedną z najbardziej oddalonych spośród tych, które zdecydowały się na udział w konkursie. Zuzanna zaprezentowała utwór pt: „Wieża modlitwy” autorstwa Zofii Nowakowskiej, do którego muzykę skomponował Piotr Rubik, mimo iż nie zakwalifikowała się w tym roku na podium, otrzymała dyplom uczestnictwa i okolicznościowe pamiątki. Gospodarze, jak zwykle przyjęli uczestników bardzo serdecznie, częstując wyrobami kształcących się w szkole cukierników i kucharzy. Konkurs był objęty patronatem Miasta Szczecin oraz biskupa szczecińskiego Andrzeja Dzięgi.

20170201_101454

Tekst i zdjęcia: Ks. Marcin Ćwiek CR