UCZENNICA LO ANDERSA W PÓŁFINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

Kamila Sawicka – uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu, o profilu medyczno-przyrodniczym, awansowała do II etapu półfinału ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język” w kategorii język niemiecki. 
Kamila znalazła się w zacnym gronie 1000 uczniów z całej Polski, którzy najlepiej rozwiązali test w swojej kategorii językowej. Konkurs organizowany jest przez Wyższe Szkoły Bankowe czyli największą grupę uczelni niepublicznych w Polsce i cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 23 545 uczniów z 659 szkół, którzy rywalizowali ze sobą w języku angielskim lub niemieckim.
Półfinał odbędzie się za pośrednictwem platformy internetowej www.pokaznamjezyk.pl i będzie polegał na udzieleniu odpowiedzi na dwa pytania otwarte nawiązujące do tegorocznego tematu przewodniego „Bliżej czy dalej od siebie? – rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej”
Kamili serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za półfinał.
Kamila była przygotowywana pod kierunkiem Pani Aleksandry Jurasz-Kozieł.