UCZENNICA LO W ZŁOCIEŃCU NAGRODZONA W XXXI OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU SZTUKI RECYTATORSKIEJ I POEZJI ŚPIEWANEJ

Zuzanna Rutkowska z kl. II LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu otrzymała Nagrodę Burmistrza Połczyna Zdroju za interpretację wiersza Juliana Tuwima w XXXI Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów. Konkurs organizowany przez Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zgromadził wielu uczestników z całej Polski. Do rywalizacji przystąpiło ponad czterdziestu recytatorów i pięciu wykonawców poezji śpiewanej, w tym dwie reprezentantki LO z ZSP w Złocieńcu, Martę Skrzypek i Zuzannę Rutkowską. Udział i wygrana w turnieju to duży prestiż dla uczestników oraz perspektywa szybkiego rozwoju i otwarcia drogi do dalszej kariery. Jury konkursowe podkreślało, że dla wielu laureatów wygrana oznaczała często przełomowy moment w ich życiu i decyzję o wyborze drogi zawodowej. Poziom konkursu był bardzo wysoki, jurorzy w składzie: Joanna Szczepkowska, Agnieszka Babicz-Stasierowska, Agnieszka Dulęba-Kasza i Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska przyznało nagrodę Zuzannie Rutkowskiej, co pozwoliło jej wystąpić w niedzielnym koncercie galowym laureatów. Trzem dniom zmagań recytatorskich towarzyszyły również spektakle w wykonaniu aktorów Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu („W kawiarence Sułtan”) i Jolanty Szczepkowskiej („Ballady Mickiewicza”), poza tym warsztaty i scena otwarta, w których brały udział reprezentantki szkoły. Uczennice dzięki udziałowi w zajęciach teatralnych mogły rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności artystyczne.

zdjęcia: Piotr Gawroński, Szymon Wiśniewski

tekst: Szymon Wiśniewski

 

4 uczestniczki konkursu recytatorskiego 1 laureaci konkursu autor Piotr Gawroński