Uczniowie Andersa nagrodzeni w konkursie filmowym

Uczniowie klasy III b LO zdobyli wyróżnienie w II edycji Konkursu Filmowego Stąd jesteśmy, organizowanego przez Centrum Edukacji Nauczyciel iw Koszalinie w ramach projektu Pomorze Zachodnie – TO MY. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o życiu lokalnym, wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i popularyzowanie walorów kulturowych województwa zachodniopomorskiego.

Dyplom dla uczniów Andersa
Nagrodę w postaci talonu na zakup ksiązki odebrała Ewa Gałka, gospodarz klasy, uczennica, która zajmowała się reżyserią i montażem filmu, natomiast opiekun realizacji projektu, wychowawczyni, Beata Miszewska – Kozłowska otrzymała podziękowanie za przygotowanie uczniów do konkursu. Młodzież nagrała harlem shake’a ( 30. sekundowy film do podkładu muzycznego z gatunku trap’n bass), w którym zaprezentowała plażowe klimaty Pojezierza Drawskiego i zachęcała do odwiedzania naszego uroczego regionu.
Na konkurs wpłynęło 28 filmów, spośród których autorzy pięciu otrzymali nagrody. Nagradzanie laureatów, prezentacja ich filmów były poprzedzone konferencją dla nauczycieli województwa pt. Nowoczesne technologie w promocji szkoły i regionu, na której prelegenci, dr Monika Kaczmarek – Śliwińska z Politechniki Koszalińskiej i Marcina Napierała z Telewizji Kablowej MAX w Koszalinie przekonywali nauczycieli do promowania placówek oświatowych, regionu za pomocą filmów i mediów społecznościowych . Wręczenie nagród laureatom miało miejsce 31 maja 2014 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Honorowy patronat nad projektem sprawował Andrzej Jakubowski, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Należy przypomnieć, że w roku ubiegłym Ada Brożek z tejże klasy zdobyła I miejsce w Konkursie Fotograficznym, I edycji projektu. Młodzież Andersa za pomocą nowoczesnych technologii promuje region i chwała jej za to.

Napisane przez: Beata Miszewska - Kozłowska