Uczniowie Andersa w półfinale ogólnopolskim

 

Uczniowie z klasy II i III LO z ZSP im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu:
-Julia Mikulec
– Karolina Prymula
– Karina Pytel
– Kamila Sawicka
– Martyna Sewerynowicz
– Filip Tomczyk
-Nikola Żelazek
– Martyna Literska
awansowali do II etapu półfinału ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język” w kategorii język niemiecki i język angielski.
Konkurs organizowany jest przez Wyższe Szkoły Bankowe i cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 897 uczniów z 538 szkół, którzy rywalizowali ze sobą rozwiązując testy w języku niemieckim lub angielskim. Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie znaleźli się w zacnym gronie półfinalistów z całej Polski.
Półfinał odbędzie się za pośrednictwem platformy internetowej i będzie polegał na udzieleniu odpowiedzi na dwa pytania otwarte nawiązujące do tegorocznego tematu przewodniego „Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku”.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy powodzenia w półfinale.
Uczniowie pracują pod kierunkiem p. Aleksandry Jurasz-Kozieł i p. Aleksandry Lezler – Leszczełowskiej.