UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH LO W ZŁOCIEŃCU POZNALI SPECYFIKĘ PRACY SAPERÓW

3 skafander

W Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. W. Andersa w Złocieńcu gościli saperzy z 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. marszałka Józefa Piłsudskiego oraz członkowie Złocienieckiego Towarzystwa Strzeleckiego. Uczniowie klas mundurowych o profilu wojskowo-sportowym wzięli udział w pokazie statycznym broni palnej posiadanej przez członków Złocienieckiego Towarzystwa Strzeleckiego oraz poznali specyfikę pracy saperów dla których praca w patrolu rozminowania jest podstawową działalnością interwencyjną. Wykonywanie obowiązków służbowych w tym przypadku opiera się na podejmowaniu i niszczeniu przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego, zgłoszonych przez instytucje państwowe lub samorządowe. Młodzież z liceum w praktyce poznała podstawy posługiwania się sprzętem saperskim oraz pistoletami i karabinami prezentowanymi przez uprawnionych instruktorów.

1 instruktaż 4 uczestnicy