UCZNIOWIE LO ANDERSA W FINALE POWIATOWEJ OLIMPIADY ZDROWIA

 

Już po raz 10. Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim uczcił Światowy Dzień Zdrowia „Finałem Powiatowej Olimpiady Zdrowia”. Do udziału w drużynowym konkursie zaproszono uczniów zespołów szkół ponadgimnazjalnych i młodzieżowego ośrodka wychowawczego powiatu drawskiego.

Naszą szkołę godnie reprezentowała grupa uczennic klas LO o profilu biologiczno – medycznym w następującym składzie:

  • 1a: Joanna Pawlik, Marta Skrzypek i Klaudia Zielińska;
  • 2b: Joanna Skalska.

Rywalizacja obejmowała część teoretyczną i praktyczną. W pierwszej z nich uczennice rozwiązywały test dotyczący rozległej wiedzy z zakresu ochrony zdrowia, w drugiej zaś wykazywały się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy w zainscenizowanej sytuacji wypadku drogowego oraz przeprowadzania RKO.  Emocjonujące zmagania konkursowe zakończyły się dla dziewcząt zajęciem III miejsca na podium. Osiągnięty sukces cieszy nas tym bardziej, że większa część  drużyny Andersa to uczennice, które dopiero niedawno rozpoczęły naukę w liceum ogólnokształcącym. Uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy!
tekst i zdjęcia: Monika Klimczak