Uczniowie z Andersa na Powiatowym Konkursie Ortograficznym

Olga Macioł z III a LO i Wojtek Matuszewski z II a LO reprezentowali ZSP Andersa w II Dyktandzie o Pióro Starosty Drawskiego. Dyktando zostało zorganizowane z inicjatywy Starosty, Stanisława Cybuli przez Wydział Rozwoju i Promocji, we współudziale z ZSP w Drawsku Pomorskim. W ortograficznej rywalizacji wzięło udział 67 osób w różnym wieku. Piszący zmagali się z nie lada trudnościami ortograficznymi, np.: vis-a’-vis, soft loft, saute, pseudowarszawiak, ni stąd, ni zowąd, dictum, woltyżerka, savoir vivre, after party, sakwojaż.
Olga i Wojtek zostali wytypowani do udziału w konkursie powiatowym na drodze eliminacji szkolnych. Oni są najlepszymi uczniami Andersa w zakresie ortografii i interpunkcji, popełnili najmniej błędów w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Udział w konkursie powiatowym poprzedzili studiowaniem zasad ortografii i interpunkcji pod kierunkiem swoich nauczycielek j. polskiego, Beaty Miszewskiej – Kozłowskiej i Danuty Ługowej. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i czekamy na wyniki ich umiejętności.
Należy przypomnieć, że uczennice naszej szkoły, Anna Barylska i Klaudia Senkowska ex aequo zwyciężyły I edycję Dyktanda, zdobyły Pióra Starosty Powiatu Drawskiego w 2012 roku.

Beata Miszewska – Kozłowska

konkurs ort. - powiat konkurs ort. - Wojtek