Uczniowie z Andersa na Uniwersytecie Szczecińskim

Uczniowie klasy II a LO i III b LO o profilu matematycznym brali udział w wykładach otwartych dla uczniów szkół średnich, zorganizowanych przez wykładowców Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Spotkanie odbyło się 12 grudnia 2014r. Wykład o kryzysach gospodarczych – przyczyny i skutki, poprowadził prof. dr hab. Jacek Bałóg. Nawiązał on dobry kontakt z młodzieżą, która aktywnie uczestniczyła w dyskusji. Wykład zakończył quizem, za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymali nagrody. Następny wykład poświęcony był konkurencji w biznesie. Prowadził go dr Andrzej Niemiec. Młodzież wysłuchała go z dużym zainteresowaniem. Wykładowca podawał przykłady ludzi w młodym wieku, którzy osiągnęli sukces w biznesie. Młodzież zobaczyła również, jak wygląda Wydział i na pewno poczuła atmosferę akademicką. Może to ich przyszła uczelnia? Była to ciekawa wycieczka, którą młodzież chętnie powtórzy w przyszłym roku, by dowiedzieć się czegoś ciekawego z dziedziny ekonomii, marketingu czy finansów.

Opiekun wycieczki – Grażyna Wanecka

DSC09639 DSC09640 DSC09641 DSC09642 DSC09648