UCZNIOWIE Z LO W ZŁOCIEŃCU LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY ZADAŃ LOGICZNYCH

Kacper Werner i Daniel Wiliński, licealiści z klasy pierwszej o profilu wojskowym i matematyczno-ekonomicznym otrzymali dyplomy laureatów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zadań Logicznych, organizowanej przez Olimpusa z Warszawy. Jury olimpiady przyznało również dyplomy uznania Marceli Bartnik, Janowi Krochmalowi oraz Dominice Krzemińskiej, również pierwszoklasistom. Uczniowie rozwiązywali zadania logiczne w kategorii liceum ogólnokształcące. Celem olimpiady był rozwój i doskonalenie uzdolnień matematycznych, a także logicznego oraz kreatywnego myślenia młodzieży. Uczniowie oprócz przygotowania matematycznego wykazali się sprawnym i analitycznym rozwiązywaniem zadań i łamigłówek logicznych. Konkurs odbył się 10 stycznia 2020 roku. Szkolnym organizatorem olimpiady była nauczycielka matematyki, Pani Mariola Puchalska, pod której kierunkiem młodzież przygotowywała się do konkursu.