UDANY DEBIUT ORIENTALISTÓW Z LO „ANDERSA” W MAKROREGIONIE.

11-12-go czerwca 2016 r. odbyły się dwie rundy Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegach na Orientację z udziałem debiutujących na tym poziomie uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu. Bieg średniodystansowy BnO odbył się na tzw. „Bukowinie” z obowiązkowym przebiegiem po kładce przez środek jeziora Raduń i metą w imponującym Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Klasyk BnO rozegrano w rozległym kompleksie leśnym z lokalizacją w Kłosowie. Zawodnicy „ANDERSA” zdominowali kategorie młodzieżowe mistrzostw zajmując wysokie lokaty.

Wśród dziewcząt  K-16 drugie miejsce zajęła Michalina Maik, 3 miejsce  Adrianna Kmieć,  4 miejsce Roksana Oleszkiewicz.  W K-18 drugie miejsce zajęły  Aleksandra Wieczorek  i Kornelia Sycz w klasyku; 3 miejsce Weronika Dołżycka.

Wśród chłopców w M-16 dwukrotnie 2 miejsce zajął Łukasz Szóstak; w M-18 drugie miejsce wywalczył Konrad Maliszewski.

W kategorii masters srebro zdobył w biegu klasycznym trener i opiekun szkolnej drużyny orientacji sportowej ze Złocieńca Jan Macul.

tekst i zdjęcia: Jan Macul

1 2 3 4