UDANY START ORIENTALISTÓW Z LO „ANDERSA” W ZŁOCIEŃCU

 

Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu w składzie: Julia Pieragowska, Paulina Szczurko, Zuzanna Kmieć, Bartosz Smyk stanęła na wysokości zadania zajmując wysokie, punktowane miejsca w klasyfikacji klubowej oraz rankingu Polskiego Związku Orientacji Sportowej.

Dwa kolejne weekendy września 2020 (12-13, 19-20) to przesunięte w czasie z racji obostrzeń sanitarnych terminy Mistrzostw Polski w Orientacji Sportowej – BnO. Zarówno wymagające tereny Puszczy Bukowej w okolicy Szczecina, jak i porośnięte bujną roślinnością lasy koło Wałbrzycha o znacznych przewyższeniach były swoistym naturalnym (zielony sport) torem przeszkód dla doświadczonych orientalistów. Na starcie obu imprez stanęli najlepsi zawodnicy z kraju. Zawody odbywały się w konkurencjach indywidualnych i biegach rozstawnych na dystansach: sprinterskim i klasycznym. (Szczegółowe wyniki zawodów na stronach internetowych PZOS). Na szczególne uznanie zasługują uczennice klas pierwszych LO Julia Pieragowska  i Paulina Szczurko, które zajęły dwukrotnie miejsce IV (tuż za podium) w Mistrzostwach Polski i Klubowych Mistrzostwach Polski  w sztafetowym Biegu na Orientacje. Wzmocniony TEAM biegaczy z „ANDERSA”  przygotowuje się już do kolejnych Mistrzostw Polski w średniodystansowymi nocnym BnO.

Powodzenia.

tekst i zdjęcia: Jan Macul, nauczyciel wychowania fizycznego