UDANY START ORIENTALISTÓW Z LO W ZŁOCIEŃCU

 

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu  zajęli kolejne miejsca na podium i tuż poza nim (4) w ramach współzawodnictwa sportowego w orientacji sportowej XXV Mistrzostw Pomorza i Kujaw.

Zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich BnO w terenie zurbanizowanym (III runda) i klasycznym BnO w terenie leśnym Polic (IV runda) 21-22 kwietnia 2018 r. Teatrem zmagań kolejnych rund (V i VI) były tereny zielone miasta Choszczna (sprinterski bieg parkowy) w bezpośredniej styczności z brzegiem urokliwego jeziora oraz wymagający kompleks leśny „Rzecko”- midle. Zawody odbyły się 28, 29.04.2018 r. Duża zmienność warunków startowych ( 4 różne mapy) i manewrowanie w zróżnicowanym terenie w formule orienteeringu były praktycznym sprawdzianem wiedzy  i umiejętności nawigacji przy pomocy mapy i kompasu. Bujnie rozwijająca się szata roślinna i spontaniczne spotkania ze zwierzętami były sporym zaskoczeniem dla mniej wtajemniczonych w sztuce terenoznawstwa i bytowania w lesie. Udział w zawodach w kategorii K 18 był okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej walce sportowej z zawodniczką Kadry Narodowej. Stąd miejsca na podium (dwa srebrne medale i jeden brązowy Pauliny Kozieł oraz brązowy medal Adrianny Kmieć) w pełni nas satysfakcjonują. IV miejsce Wiktorii Ingram w biegu sprinterskim i dwa kolejne czwarte miejsca trenera i opiekuna zespołu orientalistów (Jan Macul) rokują pozytywnie na przyszłość. Nauka i ciężka praca na treningach nie poszły w las.

2 prezentacja dyplomów 3 paulina z trenerem