W ZSP ANERSA UROCZYŚCIE ZAKOŃCZENO ROK SZKOLNY

Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a uczniowie Liceum Ogólnokształcącego odebrali świadectwa promocyjne do kolejnej klasy oraz wyróżnienia i nagrody za wyniki w nauce, w roku szkolnym 2015/2016.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły, Beata Miszewska-Kozłowska od powitania gości, władz lokalnych, którzy swą obecnością zaszczycili zakończenie roku szkolnego, Wicestarosty Powiatu Drawskiego, Jacka Kozłowskiego, Członkini Zarządu Powiatu Drawskiego, Janiny Jung, Burmistrza Złocieńca, Krzysztofa Zacharzewskiego oraz przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołą, mjr. Macieja Wiśniewskiego wraz z Wojskową Asystą Honorową z 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. marsz. Józefa Piłsudskiego, dyrektora Złocienieckiego Ośrodka Kultury, Jolantę Smulską oraz Rodziców uczniów ZSP „Andersa” w Złocieńcu.

Podczas szkolnej gali uroczyście pożegnano absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Po obejrzeniu prezentacji zdjęć, które przypomniały czas spędzony w szkole i wysłuchaniu piosenki w wykonaniu Zuzanny Kałamarz ( ucz. kl. I b LO), trzecioklasiści ZSZ odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a wyróżniający się zawodowo uczniowie – nagrody książkowe od pracodawcy, Dyrektor Prywatnego Przedszkola w Złocieńcu, Stanisławy Rak
-Lisowskiej.
Życzenia powodzenia, wytrwałości w dążeniu do celu i osiągania sukcesów zawodowych oraz osobistych składali: wychowawca, Marcin Wiliński, dyrektor szkoły, wicestarosta i burmistrz.

Rozwijanie pasji i talentów uczniów ZSP Andersa nie byłoby możliwe bez wsparcia ważnych dla społeczności Andersa osobistości. Dyrektor szkoły – Beata Miszewska-Kozłowska wręczyła grawertony z tytułem Przyjaciel „Andersa” w podziękowaniu za współpracę
i działania podejmowane na rzecz szkoły. Pośród uhonorowanych byli Dyrektor Złocienieckiego Ośrodka Kultury – Jolanta Smulska, Dowódca 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. marsz. Józefa Piłsudskiego – płk dypl. Artur Pikoń, Szef Sekcji Wychowawczej złocienieckiej brygady – mjr Maciej Wiśniewski oraz Prezes Złocienieckiego Klubu Strzeleckiego CEL – Krzysztof Wanecki.

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów LO, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem, a ich średnia ocen uplasowała się w granicach 4,75 – 5,25. Gratulacje otrzymali rodzice Alicji Pawlak (kl. I b ), Martyny Sewerynowicz (kl. II a), Kamili Sawickiej (kl. II a) Macieja Kamińskiego (kl. II a), Daniela Pomiana (kl. II a), Mai Gapsy (kl. I a), Michaliny Maik (kl. I a), Julii Szemiel (kl. I b), Małgorzaty Tymorek (kl. I b), Dawida Matuszaka (kl. II a) , Natalii Pikuli  (kl. II b), Pauliny Wieczorek (kl. II aw ZSZ).

Nagrody książkowe otrzymali również uczniowie: Julia Kuprowska (kl. I b LO), Patrycja Olszewska (kl. I b LO), Marta Kuśmierska (kl. II a LO), Anna Prokop (kl. II a LO), Mateusz Sobczak (kl. II a LO), Paulina Pojasek (kl. II aw ZSZ), ich średnia ocen na świadectwie promocyjnym szkoły mieściła się w granicach 4,5 – 4,74.

Podziękowania za trud włożony we wzorowe wychowanie dzieci oraz wsparcie, które pozwoliło im osiągnąć edukacyjny sukces otrzymali rodzice i wychowawcy klas, Szymon Wiśniewski (kl. I a LO), Jadwiga Jóźwiak (kl. I b LO), Beata Miszewska-Kozłowska
(kl. II a LO), Danuta Ługowa (kl. II b LO), Grażyna Wanecka (kl. II aw).

Dyrektor Beata Miszewska-Kozłowska wręczyła również dyplomy uznania uczniom, którzy osiągnęli dobre wyniki w nauce (śr. ocen 4,00 – 4,49), zajęli wysokie miejsca w sporcie na arenie województwa, makroregionu. Szczególne podziękowania otrzymali uczniowie klasy
II b LO za zaangażowanie w działalność szkolnego wolontariatu.

Podsumowaniem uroczystość były podziękowania złożone na ręce nauczycielek, Danuty Ługowej, Bernardy Modrzakowskiej i Joanny Politowskiej, które z końcem roku szkolnego 2015/2016 przechodzą na emeryturę. Z tej okazji zadedykowana została paniom piosenka pt. ”Nie płacz Ewka”, którą zaśpiewała uczennica kl. II b LO, Natalia Pikula.
Na zakończenie uroczystości prowadzący Julia Mikulec i Maciej Ingram z klasy II a LO życzyli wszystkim zebranym radosnych i bezpiecznych wakacji.

 tekst Aleksandra Lezler-Leszczełowska

DSC_1306 DSC_1403 DSC_1406 DSC_1407 DSC_1408 DSC_1409 IMG_5890 Jolanta Smulska mjr Maciej Wiśniewski poczty sztandarowe wyróżnieni uczniowie klasy 1b lo asysta honorowa 2BZ w Złocieńcu przemówienia okolicznościowe