WARSZTATY Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY

 

Pani Izabela Rumak ratownik medyczny przeprowadziła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów liceum o profilu biologiczno – medycznych. Pani Izabela wiele czasu poświęciła psychologicznym aspektom pracy ratownika oraz metodom, jakie stosuje ratownik, aby niosąc pomoc innym sam nie został poszkodowanym. Jednak większą część szkolenia zajęły ćwiczenia praktyczne:
1. Postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej z zachowanym oddechem;
2. Postępowanie w przypadku osoby nieprzytomnej z zatrzymanym oddechem – resuscytacja krążeniowo-oddechowa;
3. Postępowanie w przypadku osoby przytomnej z obrażeniami ciała.
Uczestnicy spotkania wiele dowiedzieli się również o znaczeniu zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu wypadku oraz w jaki sposób prawidłowo powiadamiać służby ratownicze o zdarzeniu. Serdecznie dziękujemy p. Izabeli Rumak za przeprowadzanie szkolenia, wyrażając nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta pani ratowniczki w naszej szkole.

V__B221 1 DSC_0543