WIZYTA NASZYCH NIEMIECKICH PRZYJACIÓŁ

Razem z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły z Bad Segeberg w okresie od 31.03. do 05.04.2014 roku zrealizowaliśmy kolejny wspólny projekt, tym razem pod hasłem „Tanecznym krokiem”. Nasze kilkudniowe spotkanie obfitowało w niezliczone atrakcje.

Warsztaty taneczne, zajęcia sportowe, wycieczka do Gdańska, gra uliczna to tylko niektóre punkty programu. Nasi niemieccy przyjaciele mieli okazję poznać również polskie zwyczaje i tradycje wielkanocne (w ramach Śmigusa Dyngusa nie zostawiliśmy na nich suchej nitki). Zadbaliśmy również o doskonalenie ich polszczyzny podczas lekcji języka polskiego.
Nasze spotkanie jak zwykle upłynęło w miłej atmosferze i jeszcze bardziej zacisnęło więzi polsko – niemieckiej przyjaźni. Dziękujemy Polsko -Niemieckiej Współpracy Młodzieży „Pomerania” za dofinansowanie naszego projektu.

Napisane przez: Aleksandra Jurasz - Kozieł