WOLONTARIUSZE Z ANDERSA W BIAŁOGARDZKIM SCHRONISKU SOS DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

03. 2020 r. młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa pod opieką pedagoga szkolnego, przy współpracy Burmistrza Złocieńca, Krzysztofa Zacharzewskiego oraz Złocienieckiej Straży Miejskiej i OSP ze Złocieńca odwiedziła Schronisko w Klępinie Białogardzkim. Celem wizyty było dostarczenie karmy dla zwierząt z akcji zainicjowanej i przeprowadzonej na terenie szkoły oraz
w dyskoncie Netto w Złocieńcu, gdzie szkolni Wolontariusze przy wsparciu społecznym Panów, Sylwestra Gaczyńskiego i Łukasza Sołtysa z OSP Złocieniec dyżurowali przy koszach, zachęcając mieszkańców do wsparcia zbiórki. Odwiedzający dyskont nie pozostawali obojętni na los zwierząt
i chętnie dopełniali kosze karmą, aprobując akcję. Jednocześnie nadmieniamy, iż Schronisko w Klępinie Białogardzkim położone jest w pięknym malowniczym, zielonym terenie, przepełnionym miłą atmosferą ze strony pracowników placówki. Jest to miejsce, do którego trafiają czworonogi z Białogardu i jego okolic, jak również z terenu miasta i gminy Złocieniec. Są tam zwierzęta, którym los zgotował prawdziwie ,,pieskie życie”- jednak psiaki te dostają tam drugą szansę. Dzięki personelowi oraz darczyńcom o wielkich sercach, mogą poczuć się tam bezpiecznie, a w przyszłości mają szansę na trafienie do nowych domów i ich właścicieli. Warto się tam wybrać, aby pomóc tym czworonogom na różne sposoby. Jedną z propozycji pomocy, jest tzw. adopcja wirtualna (na odległość). Uczestnicząc w niej, możemy przygarnąć psa wirtualnie, deklarując dowolną comiesięczną wpłatę na rzecz wybranego przez siebie czworonoga. Dyrektor szkoły, Beata Miszewska-Kozłowska, wolontariusze i pedagog szkolny, Urszula Smyk składają podziękowanie za wsparcie akcji dobroczynnej Pani Agnieszce Przysiwek oraz mieszkańcom Złocieńca za zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Białogardzie.
Tekst i zdjęcia:
Urszula Smyk (pedagog szkolny)