WYGRANA ZAWODNIKÓW Z LO „ANDERSA”

WYGRANA ZAWODNIKÓW Z LO „ANDERSA” W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W SPRINTERSKIM I KLASYCZNYM BIEGU NA ORIENTACJĘ

 

W Szczecinie podczas rozgrywanej rundy Mistrzostw Pomorza i Kujaw (1-2 kwietnia) sportowcy z klas mundurowych zdominowali kategorie młodzieżowe K-18, M-18 i elitarną K-20/21. Brązowy medal w sprincie biegu na orientację zdobyła Weronika Dołżycka (kat. „elita”) oraz Łukasz Szóstak (kat. M-18). W „klasyku BnO” brąz wywalczył ponownie Łukasz Szóstak oraz Sandra Barankiewicz. Największy sukces odniosła Kornela Sycz zdobywając srebrny medal mistrzostw w kat. K-20/21 („elita).

 

Bieg sprinterski na orientację, w którym rywalizowali najlepsi biegacze z całego województwa odbył się w Parku Leśnym „Klęskowo” z przebiegami zarówno w terenie zielonym, jak i zurbanizowanym. Zawodnicy na trasie biegu zmierzyli się ze zmiennymi warunkami oraz licznymi niespodziankami i przemyślnie ukrytymi przez organizatorów punktami, które okazały się sprawdzianem szybkości i techniki orientacji. „Klasyk BnO” rozegrano w terenie rekreacyjnym Szczecina w Dolinie Siedmiu Młynów. Trudny i wymagający teren z licznymi jarami, ciekami wodnymi, o znacznych przewyższeniach i bogatej rzeźbie, dał się wszystkim we znaki.

Trenerem i opiekunem szkolnej drużyny jest pan Jan Macul,  który motywuje uczniów do wysiłku na treningach oraz daje przykład poprzez uczestnictwo w zawodach (zajęcie piątego miejsca, nie mogło ujść naszej uwadze). Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich chętnych do przeżycia przygody w lesie z mapą i kompasem.

po ceremoni uczniowie na podium wręczanie medali zawodnicy

tekst: Jan Macul

zdjęcia: Weronika Dołżycka