Wyśpiewała miejsce na podium

W dniu 25 lutego 2016 roku uczennica klasy I „b” LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa: Zuzanna Kałamarz wzięła udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej oraz Religijnej Poezji Śpiewanej pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Abp. Andrzeja Dzięgi objęty mecenatem Miasta Szczecin.

Dzięki konkursowi nauczyciele pragną rozbudzić w uczniach zamiłowanie do poezji i literatury prozaicznej, zachęcić do jej zgłębiania i rozumienia, a także pokazać ich religijne odniesienia.

Zuzanna zaprezentowała jury i publiczności utwór Antoniny Krzysztoń pod tytułem: „Gdy zapada zmierzch” i zajęła drugie miejsce na podium w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Z całego serca gratulujemy.

tekst

ks. Marcin Ćwiek CR