XII Turniej Mikołajkowy rozstrzygnięty.

Wojsko z tytułem-III AW wiecznie druga- Po raz pierwszy nie sami.

W dorocznym, dwunastym już, Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej ,który odbył się 7 grudnia 2015 roku na hali ZSP Złocieniec, po pasjonującej walce wygrała klasa sportowo-wojskowa IIB LO pokonując klasę III A/W.

W turnieju brało udział 12 zespołów ,złożonych z uczniów zespołów klasowych.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wf –u ZSP ANDERS.

Sędziował Marcin Wiliński.

Przez trybuny hali przewinęło się około pół tysiąca uczniów ze złocienieckich szkół, którzy na brak emocji nie mieli prawa narzekać.

Tegoroczny finał to powtórka zeszłorocznego meczu finałowego(wtedy IBLO-IIA/W).

Te same drużyny ,ale mecz w zeszłym roku był bardziej wyrównany.

Ciekawe czy w przyszłorocznym, XIII-tym turnieju, po raz trzeci i ostatni ten zespół klasowy okaże się najlepszy. Klasa III A/W już niestety nie wygra.

Trzykrotnie w finale, dwa razy wygrana w półfinałach po rzutach karnych(turnieje X i XII),ale w finałach trzy porażki .I wszystkie z klasami sportowo-wojskowymi.

Trzecie miejsce obroniła klasa II A/W, która wygrała w meczu o III miejsce z II A LO.

Po raz pierwszy w turnieju grali zaproszeni goście.

Reprezentacje złocienieckich gimnazjów oraz reprezentanci Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu walczyły z zespołami klasowymi naszej szkoły.

Skoro w Copa America biorą udział zaproszone drużyny   z Ameryki Płn. i Środkowej,

to i z naszymi uczniami mogą rywalizować uczniowie innych szkół.

Grali, walczyli ,ale w tym roku naszym gościom nie udało się wejść do pierwszej czwórki.

Może za rok…kto wie…

 

Do zobaczenia za rok

 Marcin Wiliński

 

Składy pierwszej trójki:

II BLO – S. GOROWIEC, K. ZYGAN, M. TURALSKI, F. WOŁYNIEC, B. KIEŁBASA, K. SZMAGAJ

IIIA/W – P.ZDUN, P. CZARNOJAN, K.BORKOWSKI, P.GAŁECKI, D.KUC, S.KRZEMIŃSKI, K. RZEPNIKOWSKI, A. STRACHEL

II A/W – S. WĄWOŹNY, J. GIERCZYŃSKI, P. GNIFFKKE, M. SZAMSZON, H. KUZIO, H. PIEKARSKI.

Wyniki :

-grupowe

Gr A

III LO -I ALO    2:1,

III LO- II BLO 1 0:4

I A LO- II BLO 1 3:9

Gr B

Trzciniec-II AW   2:3

Trzciniec- I BLO 4:0

II AW-I BLO 6:0

Gr C

Gimnazjum nr 2-I AW       5:0

Gimnazjum nr 2 –II BLO 2 1:3

II BLO 2 -I AW       3:1

 

Gr D

II ALO-Gimnazjum nr 1   4:1

II ALO –III AW               0:1

III AW-Gimnazjum nr 1   4:0

Ćwierćfinały:

II BLO 1- SOW Trzciniec 9:1

III LO   -II A W                 2:8

II B LO 2-II A LO             3:6

Gimnazjum nr 2-III A W   0:6

Półfinały:  

II BLO 1-II A LO 5:1

II AW     – III A W 1:1( rzuty karne 1:2)

Mecz o III miejsce:

II A W-II A LO 5:2

 Finał:

 II BLO-III A/W   7:3

Gimnazjum nr 1  w ZłocieńcuGimnazjum nr 1 w Złocieńcu

Gimnazjum nr 2  w ZłocieńcuGimnazjum nr 2 w Złocieńcu

I A LO

I a LO ZSP Anders

I A W

I aw ZSP Anders

II A LO

II a LO ZSP Anders

II A W

II aw ZSP Anders

II B LO 1

II a LO ZSP Anders

II BLO 2

II a LO ZSP Anders

III A W

III aw ZSP Anders

III LO

III a LO ZSP Anders

SOW TrzciniecSOW Trzciniec

Triumfatorzy- II B LO

ZWYCIĘZCY !!!