XIII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W LO ANDERSA W ZŁOCIEŃCU ROZSTRZYGNIĘT

Klasa mundurowa z tytułem mistrza po raz trzeci.

W dorocznym, trzynastym już, Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej,
który odbył się 12 grudnia 2016 roku w hali ZSP w Złocieńcu, po pasjonującej walce
wygrała klasa sportowo-wojskowa IIIB LO pokonując drugi zespół z klasy IIB LO 4:1.
W obu zespołach wystąpiły też dziewczęta i bynajmniej nie jako maskotki zespołowe.
Klasa mundurowa panowała niepodzielnie przez 3 lata, a w tym roku wręcz zdominowała cały turniej zajmując dwa pierwsze miejsca i jedno drugie. Nie obyło się bez pięknych bramek i dramatycznych momentów – losowanie decydowało o wyjściu z grupy, jak co roku nie zabrakło rozstrzygającej serii rzutów karnych, tym razem w półfinale.
W turnieju brało udział 11 zespołów, złożonych z uczniów klas ZSP Andersa oraz zaproszonych reprezentacji złocienieckich gimnazjów i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu. Goście grali, walczyli, ale podobnie jak rok temu roku, naszym gościom nie udało się wejść do pierwszej czwórki. Gimnazjum nr 1 odpadło w grach grupowych (pechowe losowanie), a MOW Trzciniec i Gimnazjum nr 2 odpadły w ćwierćfinałach, chociaż w eliminacjach Gimnazjum nr 2 wygrało z finalistami a Gimnazjum nr 1 zremisowało z trzecim zespołem turnieju z I klasy ZSZ. Po raz pierwszy rywalizowały też dziewczęta.
Po ciekawych, wyrównanych i stojących na dobrym poziomie meczach triumfowały koleżanki klasowe zwycięzców w kategorii chłopców III BLO, przed IIA LO i IB LO.
Patrząc na zaangażowanie dziewcząt i poziom sportowy w przyszłym roku trzeba będzie zorganizować turniej dwudniowy, aby wszyscy chętni mieli możliwość udziału w zawodach .
Przez trybuny hali przewinęło się około pół tysiąca uczniów ze złocienieckich szkół, którzy na brak emocji nie mieli prawa narzekać.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali organizatorzy- nauczyciele wf –u ZSP Andersa w Złocieńcu. Sędziowali: Adam Radzimski, Robert Olechowski, Bartłomiej Kiełbasa i Marcin Wiliński.
Składy zwycięzców:
Dziewczęta: W. Dołżycka, N. Pikula, K.Sycz, A. Lewandowska, A. Wieczorek, K. Sujecka
Chłopcy: K. Trzaskowski, K. Zygan, M. Turalski, F. Wołyniec, B. Kiełbasa, K. Szmagaj, K. Dudzik, N. Pikula

Tekst i zdjęcia: Marcin Wiliński

140e 140d 140c 140b