XV TURNIEJ MIKOŁAJKOWY PIŁKI NOŻNEJ W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W ZŁOCIEŃCU ROZSTRZYGNIĘTY

 

3 grudnia 2018 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu odbył się XV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Po raz drugi rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców. Po raz kolejny też startowały zaproszone zespoły reprezentujące Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzcińcu, Szkołę Podstawową nr 1 w Złocieńcu, Szkołę Podstawową nr 3 w Złocieńcu oraz reprezentacje klas liceum i branżowej szkoły I stopnia ZSP w Złocieńcu.
W turnieju wystartowało 14 zespołów. Nie obyło się bez pięknych
bramek i dramatycznych momentów. Zabrakło tylko rozstrzygających mecze serii rzutów karnych. Przez trybuny hali przewinęło się ponad 200 uczniów złocienieckich szkół, którzy na brak emocji nie mieli prawa narzekać. W kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu(opiekun Michał Osipiak). Kolejne miejsca zajęły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu(opiekun Monika Dmochowska) i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu(opiekun Marcin Wiliński). Skład zwycięskiego zespołu: Klaudia Śmieszko, Klaudia Sujecka, Martyna Lewandowska, Iga Ściurko, Paulina Krzemińska, Dominika Szachewicz i Joanna Oleksy. Pokonaną w finale Szkołę Podstawową nr 3 w Złocieńcu reprezentowały: Dominika Górska, Martyna Wieczorek, Karolina Jakubowska, Zuzanna Kmieć, Paulina Wiśniewska, Zuzanna Borowik i Magda Zdun. Trzecią drużynę, gospodyń turnieju, reprezentowały: Julia Zjawiona, Katarzyna Mazur, Nikola Sierant, Agnieszka Kubiak, Martyna Kuźmicz, Agata Zawieracz i Wiktoria Krzewicka.
W rywalizacji chłopców nie było jednego kandydata do zwycięstwa. W gronie faworytów wymieniano reprezentacje klas III LO i II LO, obrońców pucharu z przed roku – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzcińcu(opiekun Robert Olechowski) oraz reprezentację II klasy szkoły branżowej 1 stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu . Po dramatycznych i pełnych zwrotów akcji meczach, turniej wygrała reprezentacja II klasy branżowej szkoły I stopnia, która w finale pokonała klasę II LO o profilu wojskowo–sportowym. W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu (opiekun Patryk Kramski) doznała porażki z reprezentacją klasy I LO. Zwycięską drużynę reprezentowali: Adrian Jastrzębowski, Marcin Majdan, Sebastian Malewicz, Konrad Paliński i Jakub Pawłowski. Pozostali medaliści grali w składach: II LO – Krystian Pasiński, Paweł Szóstak, Jakub Kuśmierski, Filip Krynicki, Marceli Bierzanowski, Piotr Karasiński i Hubert Aksamit; klasa I LO – Remigiusz Sobieraj, Bartosz Smyk, Patryk Lemmen, Jakub Somrowski, Mikołaj Kirkis, Robert Ślusarski i Kacper Lisowski.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali organizatorzy – Marcin Wiliński i Włodzimierz Rutkowski, nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu.