Z wizytą u naszych niemieckich przyjaciół

W dniach od 23. do 28. września 2013r. młodzież z „Andersa” pod opieką p. Aleksandry Jurasz – Kozieł i p. Aleksandry Lezler- Leszczełowskiej była z wizytą u naszych niemieckich przyjaciół z Bad Segeberg. Nasze szkoły prowadzą od kilku lat owocną współpracę, której celem jest przede wszystkim integracja uczniów z Polski i Niemiec oraz poznanie i doświadczenie życia codziennego w kraju sąsiada.
Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Sport jednoczy”. Nasi partnerzy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. całodniową wycieczkę do Lubeki, warsztaty językowe w szkole, szereg zajęć sportowych w tym tzw. „Olimpiadę w Mözen” oraz wieczory tematyczne. Wszystkim dopisywały humory, uczniowie świetnie się rozumieli i żadna bariera językowa nie stanęła na drodze do ich integracji.

Spotkanie było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży „Pomerania”. Dziękujemy.