„Zielono mi”.. w wersji moro

Trwa szkolenie surviwalowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu. 14-go listopada uczniowie klas pierwszych ( grupa „TRAMP”) wzięli udział w okresowych manewrach sportowo-obronnych w formule rogainingu i crossu strzeleckiego. Młodzież orientowała mapy, rzucała granatami do celu poziomego i strzelała do tarcz z karabinka pneumatycznego na mobilnej strzelnicy. Zajęcia zorganizowano w oparciu o własne zasoby kadrowe szkoły we współpracy z TRS „ANDERS”, z zachowaniem profesjonalizmu i warunków bezpieczeństwa na poszczególnych stanowiskach ćwiczeń. Miejscem zmagań był ogólnodostępny, zmapowany teren rekreacyjny „Kańsko Żwirownia”. Rywalizacja wśród uczestników budziła szereg pozytywnych emocji i miała znamiona dobrej zabawy. Na uwagę zasługują wyniki biegu patrolowego BnO scorelauf w wersji moro: 1 m. Patryk Lemmen/ Hubert Okoń, 2 m. Lisowski Kacper/ Kirkis Mikołaj, 3 m. Dorota Bandyszewska/ Jakub Somrowski. Forma festynu plenerowego „ Śladami historii” i efekty szkolenia przetrwania w naturalnych warunkach terenowych na etapie propedeutycznym bez zaawansowanych technologii i nawigacji satelitarnej nie zaskoczyła młodzieży. Gotowi przeżyć przygodę w lesie realizowali zadania z nawigacji terenowej opodal Osiedla Pomorskiego. Działania pro obronne są wpisane w ofertę edukacyjną szkoły, a działania w bezpośrednim kontakcie z naturą kształtują postawy ecco. Koordynatorem przedsięwzięcia był Jan Macul we współpracy z Włodzimierzem Rutkowskim.