ZSP w Złocieńcu gospodarzem polsko- niemieckiej wymiany młodzieży

Uczniowie z LO ZSP im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu wspólnie z uczniami z partnerskiej szkoły Berufsbildungszentrum z Bad Segeberga od 30.05 2016 do 04.06.2016 brali udział w polsko – niemieckiej wymianie młodzieży. Wspólnie realizowali projekt „Nasz wspólny dom – Europa”. Tym razem spotkanie odbywało się na terenie Złocieńca.
Program wymiany obfitował w liczne atrakcje. Wycieczka do Gdańska, warsztaty taneczne w Złocienieckim Ośrodku Kultury, rozgrywki sportowe i wspólne odkrywanie zakątków naszego miasta i powiatu drawskiego to tylko niektóre z punktów programu tegorocznej wymiany.
Najwięcej pozytywnych emocji wywołały wieczory narodowe, podczas których można było gruntownie poznać zwyczaje kraju partnerskiego, pośpiewać i potańczyć. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze, uczniowie integrowali się, realizowali kolejne projekty i pogłębiali umiejętności posługiwania się językiem niemieckim i angielskim.
Uczniowie LO Andersa włączyli się aktywnie do akcji #2gether4more związanej z obchodami 25 –lecia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, która dofinansowała nasze spotkanie.
Organizatorkami projektu były nauczycielki, Aleksandra Jurasz- Kozieł i Aleksandra Lezler
– Leszczełowska.

13340571_1094266567299976_872629580_o IMG_5428 IMG_5548 IMG_5667