ZSP W ZŁOCIEŃCU OTRZYMAŁ CERTYFIKAT „SZKOŁY Z ŻYCIEM”

26 września, uczennice Dorota Karcz i Adrianna Bosiacka z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen W. Andersa w Złocieńcu w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, wzięły udział w podsumowaniu akcji ZACHODNIOPOMORSKA #KOMÓRKOMANIA, polegającej na rejestrowaniu potencjalnych dawców szpiku, prowadzonej przez fundację DKMS.

W gali zorganizowanej z tej okazji Dorota i Adrianna z panią Małgorzatą Bąkowską, otrzymały certyfikat „Szkoły z Życiem” z podziękowaniami za czynny w niej udział z rąk Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy. Głos zabrała biorczyni szpiku Anna Gapińska, której ta akcja uratowała życie. Galę podsumowania uświetnił występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie.Akcję w naszej szkole organizowała pani Monika Klimczak. Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalnego dawcy szpiku kostnego osobom, które podjęły świadomą decyzję o takiej rejestracji. Intencją organizatorów było uwrażliwienie środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi. Informacje o akcji WOJEWÓDZKA #KOMÓRKOMANIA na stronie www.dkms.pl/pl/szkola-komorkomania

Tekst: Małgorzata Bąkowska

podziekowania od kurator oświatywystęp uczniów